Paskutinį kartą nuotraukas analoginiu būdų spausdinau prieš gerus penkis metus. Ramybės nedavė ir už nugaros lentynoje stovintis mamos prieš 30 metų naudotas didintuvas. Visai “netyčia” skelbimuose radau krokus didintuvo skelbimą. Tas tab’as naršyklėj buvo atidarytas ilgiau nei mėnuo.. galvoju, reik skambinti, nieko nebus 🙂 Ir štai, man už nugaros stovi jau du didintuvai 😉
Bet viskas iš eilės.
Skaitmeninei fotografijai naudoju Pentax K-5II, o analoginei Pentax P30. Pliusas šio rinkinio toks, kad tiek vienas tiek kitas naudoja tuos pačius objektyvus.
Į juostinį aparatą dedasi dvi SR44 arba LR44 baterijos. Jos reikalingos maitinti elektroniką kuri ieškiklyje rodo rekomenduojama užlaikymą. Jei objektyvas turi diafragmos A rėžimą, tai užlaikymą ir diafragmą susireguliuoja pats aparatas. Tiesa kieno prioritetą naudoja tai taip ir neaišku. Taip pat baterija yra reikalinga juostelės ISO nuskaitymui. Ant juostelės kasetės yra toks “kodas” vadinamas DX kodu (nuoroda į wikipedia). Pats juostelės prasukimas ir susukimas atgal į kasetę yra mechaninis. Savaime suprantama, autofokuso nėra.
Juosteles pirkdavau dažniausia pigiausias spalvotas. Paskui teko pabandyti juodai baltas C41 proceso, kad fotolabas už mane galėtu išryškinti, nes nesinori pačiam visko sugadinti. Pastebėjau, kad paskutines neštas juosteles fotolabas kažkaip sugeba subraižyti, todėl dabar pasirinkau Ilford HP5+ o ši jau yra rankinio ryškinimo. Tad pabaigus šią, bandysiu ryškinti pats.
Taigi, didintuvas krokus color sl 4
Priedo gavau voneles į kurias telpa A4 lapas (senosios vonelės yra mažesnės), pincetus, raudoną lempą ir dar keleta smulkmenų.
Popieriaus turiu bent keturias rūšis, seno rusiško. Nuotraukose žemiau 24cm x 30cm ir 18cm x 24cm. Taip pat turiu Ilford multigrade kuriam reikalingi filtrai (kurių taip ir nenusipirkau), tad nuotraukos gaunasi kiek pilkokos (filtrai reikalingi kontrastui reguliuoti).
Labiausiai patinka daryti ant didelių A4 dydžio lapų (24cm x 30cm).
Chemija pirkta kažkada foto pro parduotuvėje. Galiojimas pasibaigė turbūt prieš kokius penkis metus.
Sumaišyta chemiją laikau 1L buteliuose su kamštukais kurie turi apsaugą nuo vaikų.
Patalpa kurioje viską darau – vonios kambarys.
Tiek daug raudonos šviesos nenaudoju. Palieku tik dešiniausia žibintą, kurį atsuku į sieną, tad kambaryje būna minimaliai šviesios, kad tik matyčiau popierių vonelėje. Rezultatą pamatau tik uždegus šviesą.
Tai tiek trumpai, kaip gimsta nuotraukos, kurias pačiam viršuje laiko mano dukra. Beje ta nuotrauką yra daryta iš spalvotos juostelės.